Contador vyhrál závěrečnou časovku a uzmul i celkové pořadí

Závěrečnou časovku na závodu Kolem Baskicka vyhrál Alberto Contador (Tinkoff) a díky skvělé jízdě se dostal i na nejvyšší stupínek v pořadí.

Před dnešní etapou byli rozdíly v celkovém pořadí poměrně malé. Šestý Quintana ztrácel 38 sekund na vedoucího Henaa. Po dnešku se časové rozestupy mezi jezdci zvětšily, ale to už nehraje roli.

Dnešní etapu absolvovalo pouze 97 závodníků. Nejhorším byl Rubén Plaza, který časovku vypustil a zaostal o 6:26 minuty.

Když začal televizní přenos, byl v čele závodu Dario Cataldo (Astana). O chvíli později ho přeskočil Fabio Felline (Trek-Segafredo). Dalším lídrem se stal Gianluca Brambilla (Etixx – Quick Step). Do cíle se blížil už Adam Yates (Orica-GreenEDGE), který všechny ostatní porazil o více jak půl minuty. Před Yatese se v dalším průběhu vmáčkli už pouze tři další závodníci.

Z Top 10 jel první Sebastian Reichenbach (FDJ), ale nepředvedl nic moc a skončil na 32. místě (+ 2:17). Narozdíl od Reichenbacha zajel velmi solidně Rui Costa (Lampre-Merida), který skončil na 7. místě (+ 1:16). Dalším propadlíkem z Top 10 byl Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo), který skončil na 30. místě (+ 2:13). Příjemným překvapením závodu byl Lawson Craddock (Cannondale). Američan dnes dokončil na 25. místě, těsně za Romanem Kreuzigerem (oba + 1:58). Poté se na rampě objevil Nairo Quintana (Movistar) a jel famózně. Jako jediný také v průběhu etapy měnil kolo ze silničního na časovkářské. Tato výměna ho možná stála výhru v etapě, když skončil na 2. místě (+ 0:05). Po Quintanovi se v cíli objevil Sami Sánchéz (BMC). Jeho snaha stačila na 5. místo (+ 1:04). Následoval Joaquím Rodríguez (Katusha). Ani on nezajel špatně a v cíli byl klasifikován jako 8. (+ 1:16).

To už byla na řadě poslední trojice. První jel Thibaut Pinot (FDJ) a dokázal, že se v časovce zlepšil, trochu ho limitoval mokrý sjezd, ale i tak si dojel pro pěkné 6. místo (+ 1:09). Následoval Alberto Contador, který na dálku bojoval s Henaem o celkovou výhru a s Quintanou o etapu. Oba souboje vyhrál, když cílem projel v čase 29:13. Sergio Henao (Sky) byl v cíli třetí (+ 0:18).