Co dělají závodníci, když v horských dojezdech nebojují o výhru?

nabor

Zatímco my v horských etapách sledujeme bitvu o výhru v etapě, o kterou se perou závodníci z úniku nebo jezdci na celkové pořadí, další boj se odehrává vzadu, daleko za skupinou hlavních favoritů. Závodníci, kteří kopce zrovna v lásce nemají, zde bojují s časovým limitem a mnohdy je to může stát stejně sil, jako jezdce vepředu etapové vítězství. Někteří opozdilci však berou svůj boj s humorem.

Zatímco média i televizní kamery si v tomto ohledu všímají především Petra Sagana, my se vám pokusíme přiblížit i jiné závodníky. Peter Sagan mnohdy ukazuje své zdatnosti jízdou po zadním kole, tuto dovednost ale ovládají i jiní jezdci. To nám předvedl Iván García Cortina z Bahrainu Merida, když si bez předního kola poradil několik metrů během výjezdu na Tourmalet.

Iván García Cortina

Další vtipnou vložku do závodění nám ukázal Luke Rowe v patnácté etapě. Zatímco jeho týmoví parťáci Egan Bernal a Geraint Thomas vepředu hájili ambice týmu Ineos na celkové pořadí, Rowe měl v tu dobu již dávno odpracováno, a tak společně s Michalem Kwiatkowskim v poklidu dojížděl na vrchol stoupání Prat d’Albis. Odmontoval si tak kameru, co měl připevněnou na kole, a začal natáčet dění kolem sebe. Po pokřikování a povzbuzování ostatních jezdců k němu přijíždí Tiesj Benoot s otázkou, kdo zvítězil v etapě, načež mu Brit nakonec dává pravdivou odpověď – Simon Yates.