Celkovým vítězem Závodu míru U23 se stal Francouz Gaudu

nabor

Největší závod mladých účastníků na našem území ovládl Francouz David Gaudu, jenž o svém celkovém prvenství rozhodl ve druhé etapě při výstupu na Dlouhé stráně. V závěrečné třetí etapě se snažil Michal Schlegel o smazání ztráty, ale jeho snaha přišla vniveč.

2. etapa Krnov – Dlouhé stráně 123 km

Druhá etapa nepřinesla po celou dobu žádný rozruch. Sice na počátku ujela skupina asi deseti jezdců, ale peloton si hlídal odstup a nakonec uprchlíky na 94 kilometru pohltil. Pak už se jen čekalo, jak si závodníci poradí s nejdelším stoupáním celého podniku. Šestnáct kilometrů stoupání na přečerpávající elektrárnu Dlouhé stráně je zároveň nejdelším stoupáním v České republice.

Nejlépe si s nástrahami závěrečného kopce poradil Francouz David Gaudu, když se odtrhl z vedoucí čtyřčlenné skupiny. Domácí borec Michal Schlegel se sice snažil dohnat manko, které v kopci ztratil, ale síly docházely velmi rychle a nakonec musel vzít za vděk 9. místem.

3. etapa Jeseník – Jeseník 160 km

Závěrečná etapa třídenního klání národních týmů do 23 let slibovala pohlednou cyklistiku. Zejména Češi měli být vidět. A také byli, vždyť Michal Schlegel se chtěl pokusit o vítězství nejen v etapě, ale i v celkové klasifikaci.

V úniku bylo tentokrát okolo dvaceti jezdců, ale skupina ideálně nespolupracovala a tak se náskok vyšplhal něco málo přes dvě minuty. Tempo skupiny udávali především Adam Ťoupalík s Tomášem Kalojírosem. V pelotonu se naopak vlády ujali Francouzi, kterým zdatně sekundovali nejen Italové, ale také Britové. Odstup vedoucí skupiny se začal tenčit.

Po poslední vrchařské prémii to zkusila česká jednička, ale ve snaze něco vymyslet zůstal osamocen a tak byl celý únik 8 kilometrů před koncem pohlcen.

Cíl dnešní etapy byl před lázeňským domem Priessnitz. V závěrečném finiši měl nejvíce sil Belgičan Bjorg Lambrecht.

Celkově si vedení pohlídal David Gaudu, který dojel na čtvrtém místě. Nejlepší z našich dojel třiadvacátý Michal Schlegel, jemuž v celkové klasifikaci náleží příčka jedenáctá.

Pořadí 2. etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. David Gaudu Francie 03:05:06
2. Hart Tao Geoghegan Velká Británie + 0:07
3. Kilian Frankiny Švýcarsko + 0:08
4. Edward Ravasi Itálie ,,
5. James Knox Velká Británie + 0:14
6. Aurélie Paret Peintre Francie + 0:19

Pořadí 3. etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Bjorg Lambrecht Belgie 03:53:27
2. Markus Hoelgaard Norsko + 0:03
3. Giovanni Carboni Itálie ,,
4. David Gaudu Francie ,,
5. Hart Tao Geoghegan Velká Británie ,,
6. James Knox Velká Británie ,,

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. David Gaudu Francie 10:10:19
2. Hart Tao Geoghegan Velká Británie + 0:11
3. Kilian Frankiny Švýcarsko + 0:14
4. Bjorg Lambrecht Belgie + 0:16
5. Edward Ravasi Itálie + 0:18
6. James Knox Velká Británie + 0:24