Celkovým vítězem Kolem Valencie je Ion Izagirre. Závěrečný spurt patřil Groenewegenovi

Závěrečnou etapu Volta a la Comunitat Valenciana vyhrál Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma). V cíli přespurtoval Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates) a Mattea Trentina (Mitchelton-Scott). Ion Izagirre (Astana) dnes uhájil žlutý dres.

Ihned po startu se od pelotonu odpoutala trojice závodníků – Aaron Van Poucke (Sport Vlaanderen-Baloise), Alexey Kurbatov (Gazprom-Rusvelo) a Gotzon Martin Sanz (Equipo Euskadi). Následně k nim doskočil ještě Alexis Gougeard (AG2R) a únik byl na světě.

Nedostal ale v krátké etapě příliš prostoru, především díky týmu Jumbo-Visma. Třináct kilometrů před cílem byla pouť úniku dokonána. Ihned přišel útok Juliena Duvala (AG2R). Francouzův pokus nebyl úspěšný.

V posledním kilometru přišel velký pád a o výhru bojovala jen malá skupinka závodníků. Nejlepší pozici znovu vybojovali závodníci Mitcheltonu-Scott. Jenže ze zadních pozic vyrazil Dylan Groenewegen a největší favorit předvedl drtivý spurt. Díky němu ovládl závěrečnou etapu závodu Kolem Valencie. Druhý dospurtoval Alexander Kristoff a třetí mistr Evropy Matteo Trentin.

Ion Izagirre (Astana) si dnes bez problémů pohlídal dění v etapě a vybojoval žlutý dres.

5. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Cyclingnews (2017): Live Coverage of Volta a la Comunitat Valenciana – Stage 5, http://live.cyclingnews.com/ (10. 2. 2019)