Cavendish napravil reputaci Etixxu po zpackaném včerejšku

nabor

Kuurne-Brusel-Kuurne umožňuje napravit chyby z předchozího dne, závodu Omloop Het Nieuwsblad. A to se podařilo týmu Etixx-QuickStep. Včera nedosáhli na vytoužené vítězství, tak dnes vsadili na sprint a Marka Cavendishe a tato sázka se jim vyplatila.

Cavendish a Etixx byli dnes všude, kde být měli. Když se na čele vytvořila skupinka asi 20 závodníků, bylo v ní hned šest závodníků z Etixxu. Avšak ne po celou dobu tomu tak bylo. Když byla tato skupinka dojeta a jezdci dojeli do Kuurne, kde objížděli dva okruhy po 16 kilometrech, museli jezdci Etixxu tvrdě bojovat o pozice, s ostatními týmy. Na čele v tu dobu byli usazeni jezdci Kaťuši, kteří vezli k vítězství Alexandra Kristoffa.

Philippe GilbertAle ke sprintu nemuselo vůbec dojít. Asi pět kilometrů před cílem se do útoku vydal matador Philippe Gilbert (BMC) a vypracoval si až 11 vteřin k dobru. Ale 1,5 kilometru před cílem mu došly síly a peloton ho dojel. Pak už byl na řadě jen sprint.

Vláček Etixxu se rozpadl, ale Cavendish využil zkušeností a zavěsil se za Kristoffa. Když míjel ceduli 200 metrů, začal spurtovat a nikdo ho už nepřekonal. Kristoff nezvládl nic udělat a ještě musel bojovat o druhé místo s Eliou Vivianim.Sprint pelotonu

 

KBK

Cavendish tak potvrdil, že patří mezi špičku světové cyklistiky.

Už za týden se ale můžeme těšit na závody Paríž – Nice a o pár dní později i Tirreno – Adriatico.