Časovku vyhrál Tony Martin

nabor

Svou první časovku v sezóně vyhrál Tony Martin. Cummings bez problémů uhájil žlutý dres.

V programu Tour of Britain jsou dnes dvě etapy. Časovka je již za námi a jezdce ještě čeká 76,5 kilometrů dlouhá rovinatá etapa.

Patnáctikilometrová časovka byla možná poslední etapa, která mohla zamíchat s celkovým pořadím. První se na trať vydal Emiel Wastyn (An Post Chain Reaction). První favorit na etapu, který sjel z rampy, byl Alex Dowsett (Movistar). Stanovil čas 18:41.

Jeho čas ohrožoval Taylor Phinney (BMC). Jenže ten své tempo pravděpodobně přepálil a nakonec za Dowsettem zaostal o pouhých pět sekund. Dowsett seděl v „horkém křesle“ přes hodinu, než doslova smetl jeho čas Tony Martin (Etixx), který na patnácti kilometrech dokázal stanovit o 35 sekund lepší čas.

Mnoho jezdců se k tomuto času přiblížilo, ale žádný z nich nebyl tak rychlý jako ten Martinův. Nejblíže byl Rohan Dennis (BMC), ten zaostal o necelé tři sekundy. Tom Dumoulin (Giant) ztratil čtyři sekundy.

Tito jezdci doufali v to, že na Stephena Cummingse (Dimension Data), najedou dostatečný náskok. Jenže ten zajel také velice kvalitní časovku a za Martinem zaostal jen o patnáct sekund, čímž se zařadil na čtvrté místo a bez problémů uhájil celkové vedení.

[cyklostat id=“Tour-of-Britain“ etapa=“7a“ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Británie 2016, pořadí 7a. etapy“]