Časovka rozdá karty do závěrečných dvou týdnů


Favorité Gira už se stihli otestovat, zvlněná časovka však může z poražených učinit vítěze a naopak.

Dnešní test individuálních tempařských dovedností bude dlouhý 40,5 km a pojede se ve vinařském kraji Chianti, který spadá do Toskánska. Ačkoli časovka neobsahuje žádné vrchařské prémie, po převážně klesavých prvních dvou třetinách zamíří na 29. kilometru vzhůru a pětikilometrový výšlap takřka na úrovni prémie čtvrté kategorie bude klíčový pro úspěch. Pochopitelně spolu se zvládnutím sjezdů.

Časovka se bohužel nejspíš neodjede na suchu. Pravděpodobnost srážek se za pokračujícího proměnliva pohybuje kolem 85 %.

9. etapa Giro 2016 profilNa papíře by se souboj o výhru měl odehrávat mezi Dumoulinem a Cancellarou. Šanci ale mají i Nibali, Zakarin a Urán coby nejlepší vrchařští tempaři a Jungels s Rogličem a Kungem – další časovkářští specialisté.

Ač na časovce hodně zapracoval, ztrácet dnes určitě bude Landa. Nevyhovuje mu ani spíše klesavý profil, protože právě v klesáních je precizní časovkářská technika a vyšší hmotnost velkou výhodou.

Tipněte si vítěze v soutěži na našem Facebooku.

Časovka se pojede proti proudu celkového pořadí. Odstartuje ji tak ve 12:40 Cheng Ji, ale do cíle dojede jako první na 90 % Matthias Brändle (stačí mu stáhnout minutu). Už ve 13:07 se na trať vydá Fabian Cancellara, přenos – začínající ve 14:30 – jej však bohužel nestihne. Jeho konec je směřován klasicky k půl šesté..