Čas pro Sama. V Alicante může být Vuelta irská

nabor

Třetí den Vuelty slibuje po dramatickém úvodu trochu zklidnění, když v profilu nad kopci převáží sjezdy. Po etapě by se na pódiu mohli vystřídat oba Irové, kteří dorazili do Španělska. Červenou zkusí uhájit Roche, roli hlavního favorita spurtu Sam Bennett.

Zaprvé, z Grand Tours mají tři etapová prvenství. Zadruhé, večer by mohli bouchnout šampaňské. Obojí ale platit dlouho nemůže. Řeč je totiž o dvou Ostrovanech se zálibou v ďábelském kvapu a druhým do party k „Panu Prologovi“ Chrisi Boardmanovi, který slaví padesáté první narozeniny, je papírový vítěz nadcházející etapy. Triptych zkoušek provincie Alicante zakončí poměrně rovinatý, byť od západu větrný, dojezd do její metropole. Jmenuje se Alicante nebo Alacant. Tenhle příběh už známe ze včerejška.

Mapa dojezdu 3. etapy Vuelty 2019Včerejšek připomene rovněž Benacantil. Tak se jmenuje skalnatý vrchol (vysoký tentokrát 169 metrů), který je symbolem cílového města, postaveného na troskách někdejšího kartaginského a římského osídlení. Nyní tu žije 330 000 obyvatel a sídlí tu třeba instituce, jež je jedněm spásou a jiným zkázou, Evropský úřad průmyslového vlastnictví. Pro cyklisty má Alacant zprávu jednoznačně dobrou, totiž širokou cílovou rovinku pojmenovanou dle významného politika riverovské i frankistické diktatury hraběte Vallellana.

Jméno největšího etapového favorita jsme již zmínili. Sama Bennetta je však připravena vyzvat opozice v podobě Fernanda Gavirii, Fabia Jakobsena, Mezgece, Walscheida či Venturiniho.

Domácí fanoušky zkusí potěšit Aberasturi, jemuž by se dnes v Caja Rural měl podřídit Aranburu, spokojený s devatým místem z Calp. Movistar by mohl vyslat do boje záskok za Carapaze, nicméně i průnik do top 10 by u José Joaquína Rojase byl překvapením.

Třetí etapa Vuelty 2019 začíná ve 12:53, finišovat má znovu po půl šesté. Přenosy se připojí ve tři.

Soutěž