Bryan Coquard vítězem druhé etapy


I druhá, poměrně rovinatá etapa Route du Sud, která měřila 141 km a vedla z městečka Auch do Saint-Gaudens, přinesla hromadný dojezd celého pelotonu, v němž nejlépe zúročil práci svých kolegů Bryan Coquard z Europcaru.

Na počátku všeho byl únik

Brzy po startu, jak už bývá v těchto závodech zvykem, se do úniku dostala skupinka jezdců složená z Samuela Magalhãese (Radio Populat-Boavista), Madse Pedersena (Cult Energy), Yoanna Paillota (Marseille 13 KTM), Eneka Lizarraldeho (Murias) a Camila Castiblanca (Colombia). Uprchlíkům se povedlo svůj únik dotáhnout až na 25 kilometr před cílovou páskou, při okruzích v blízkosti cíle ve městečku Saint-Gaudens sídlícího v departmentu Haute-Garonne.

Nejprve se vedoucí skupině vzdálili Pedersen s Paillotem, zároveň se od pelotonu odtrhli ještě Christophe Juul Jensen (Tinkoff-Saxo), Jasha Sütterlin (Movistar) a Oliver Le Gac (FDJ), jenž sebou nabrali odpaduvšího Lizarraldeho, a pokoušeli se co nejvíce přiblížit vedoucí dvojici. Obě skupiny se sjely asi na 12 kilometru od cílové pásky.

Únik pohlcen 300 metrů před cílem

Ještě 6 kilometrů před cílem měla skupina třicetivteřinový náskok, který se ovšem vehementně snažila stlačit dolů stáj Europcar. Čtyři kilometry před cílem se ve vedoucí skupině pokusil zrychlit Juul Jensen, jenže skupinu se mu roztrhat nepovedlo. Podruhé to jezdec stáje Tinkoff-Saxo zkusil přibližně 1,5 kilometru před cílem, když už se zdálo, že peloton je v dohledu. Skupinu roztrhal, ale ta se pak sjela a chtěla si to v závěrečném spurtu rozdat o prvenství. Jenže v tu samou chvíli se přiřítil expres pelotonu. Jako první začal spurtovat Quentin Jauregui z AG2R, ale před cílovou páskou jej předstihl Bryan Coquard a připsal si etapové prvenství.

Alberto Contador a Nairo Quintana přijeli v hlavním poli, jejich čas by měl přijít až ve třetí, horské etapě. Velkou ztrátu nenabral ani Karel Hník. Kdo však zřejmě přišel o naději vyhrát tento krátký „etapák“ je Rydel Hesjedal. Kanaďan nabral zpoždění téměř 9 minut.

Pořadí 2. etapy Route du Sud

Poř. Jezdec (Národnost) Stáj Čas
1 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 3:23:25
2 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale
3 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
4 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
5 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
6 Lasse Norman Hansen (Den) Team Cannondale-Garmin
7 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Credit Solutions
8 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
9 Enrique Sanz Unzue (Esp) Movistar
10 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling

Pořadí po 2. etapě

Poř. Jezdec (Národnost) Stáj Čas
1 Steven Tronet (Fra) Auber 99 8:22:56
2 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:00:03
3 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits 0:00:04
4 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling 0:00:06
5 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement 0:00:09
6 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Credit Solutions 0:00:13
7 Quentin Pacher (Fra) Equipe Cycliste De L’Armée De Terre
8 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
9 Lasse Norman Hansen (Den) Team Cannondale-Garmin
10 Edwin Alciviades Avila Vanegas (Col) Colombia