Brendan Canty vyhrál první horský test, Eibegger vede, Hirt byl šestý

nabor

Brendan Canty (Drapac) vyhrál čtvrtý test na Kolem Rakouska před novým lídrem závodu Markusem Eibeggerem (Felbermayr) a Markem Rutkiewiczem (Wibatech Fuji). Jan Hirt dnešní etapu dokončil jako šestý a polepšil si v celkovém pořadí.

Dnešní únik vytvořili Marcin Mrozek (CCC Sprandi Polkowice), Alessandro Vanotti (Astana), Anthony Perez (Cofidis) a Alexej Rybalkin (Gazprom-RusVelo). Později se k nim přidal i Frederik Backaert (Wanty-Group Gobert). Největší rozdíl byl 3:15 minut.

Peloton táhly týmy Roompot, Roth a Felbermayr. 35 kilometrů před cílem zbyl na čele pouze Rybalkin.

V 3,5 km dlouhém stoupání do cíle jako první zaútočil Pieter Weening (Roompot). Po něm následoval útok nové posily týmu Cannondale-Drapac pro příští rok Cantyho. Canty si vybudoval náskok, který udržel až do cíle.

10 vteřin za ním dojel do cíle vítěz závodu Kolem Ázerbajdžánu Markus Eibegger. Se ztrátou 17 vteřin dojeli do cíle Rutkiewicz, Hermann Pernsteiner (Amplatz – BMC) a Guillaume Martin (Wanty-Groupe Gobert). Na šestém místě přijel Jan Hirt a ztratil 20 sekund.

V celkovém pořadí vede Eibegger o čtyři vteřiny před Cantym. Jan Hirt je průběžně 6. se ztrátou 24 vteřin, což je skvělá výchozí pozice k boji o co nejlepší umístění.