Bojovník vs. smolař 2. etapy : Stuyven vs. Porte

nabor

Jak již víme každá etapa má svého bojovníka i smolaře, ta druhá měla svého bojovníka v Jasperu Stuyvenovi (Trek-Segafredo) a smolaře v Richie Portovi (BMC).

Jasper Stuyven (Trek-Segafredo)

Vítěz letošního ročníku Kuurne-Brusel-Kuurne či etapy na loňské Vueltě, kterou vyhrál s nalomenou rukou, nám opět předvedl svoje excelentní schopnosti. Celý den byl v úniku a 8 kilometrů před cílem se vydal na sólo jízdu proti pelotonu. Dřel, supěl a bojoval až do posledního dechu, ale i tak to nestačilo. Peloton ho po 180 kilometrovém úniku dojel 500 metrů před cílem… Obrovská smůla pro mladého Belgičana. Ale nakonec z toho přece jen něco vytřískal, zítra totiž poveze puntíkovaný dres pro nejlepšího vrchaře Tour a nejspíše i červená čísla pro největšího bojovníka.

I když by se Stuyven hodil i pro smolaře dne, Portova smůla má také něco do sebe.

Richie Porte (BMC)

Před Tour byl Porte jedním z top favoritů na celkové vítězství, letos má skvělou formu, za sebou má skvělý tým a společně s Van Garderenem tvoří smrtící duo. Ale dnes měl zkrátka obrovskou smůlu. 4 kilometry před cílem píchnul a v tak ďábelském tempu neměl sebemenší šanci se do pelotonu vrátit. Ztratil minutu a 45 vteřin, celkově tak zaostává již o 1:59 a to je špatné. Vypadá to, že úplným lídrem BMC se stane Tejay Van Garderen a Porte tak opět jednou nepojede Starou Dámu na sebe.