Bojovník vs. smolař 21. etapy: Štybar vs. Greipel

nabor

Našim bojovníkem je dnes Zdeněk Štybar. Smolařem 21. etapy Tour de France je André Greipel, který v cíli neskrýval své emoce.

Bojovník etapy: Zdeněk Štybar (Quick-Step floors)

Zdeněk Štybar Tour de France 2017 podpis divákůmHeroický výkon Zdeňka Štybara jsme museli ohodnotit „bojovníkem etapy“. Tým Quick-StepFloors bez Marcela Kittela neměl své želízko pro závěrečný spurt, a tak se Zdeněk Štybar pokusil 5 km před cílem o únik. Vypracoval si poměrně slušný náskok a přibližně 2,5 km ho držel. Snažil se ze všech sil, ale peloton ho nenechal odjet.

Výkon Zdeňka Štybara musel zahřát u srdce každého českého fanouška, který v tu chvíli sledoval jeho snahu… i když asi málo kdo věřil ve vítězství.

Mimochodem, podařilo se nám od něj v Düsseldorfu získat podpis. Předcházely tomu velké přípravy a nakonec to vyšlo. Jak se nám to podařilo se dočtete v našem seriálu – Jedeme na Tour de France.

Smolař etapy: André Greipel (Lotto-Soudal)

André Greipel oproti svým největším konkurentům dojel až do Paříže. Dnes chtěl vyhrát a patřil k největším favoritům. Greipelovi dnes věřila i většina našich fanoušků.

Nejlepší umístění na letošní Tour de France bylo 3x třetí místo. V dalších spurtech se pak nevešel ani do nejlepší pětky. Dnes se to mělo změnit a byl tomu hodně blízko.

V posledních metrech etapy předvedl nejlepší nohy… bohužel pro něj až příliš pozdě.