Bojovník vs. smolař 7. etapy: Pichon vs. fanoušci

nabor

Za bojovníka etapy si organizátoři dnes zvolili Laurenta Pichona. S netradiční volbou pak přichází naše redakce, která za smolaře určila fanoušky u televizních obrazovek.

Laurent Pichon

Ačkoli za bojovníka etapy byl zvolen Laurent Pichon, dnešní etapa měla ještě jednoho hrdinu. Yoann Offredo jel v osamoceném úniku ještě déle než Pichon než byl dojet 90 kilometrů před cílem. Pichon nastoupil krátce poté, co byl jeho krajan dojet. Sám odolával celému pelotonu, ale proti spurtérským týmům neměl šanci. Nakonec jeho naděje pohasly 38 kilometrů před cílem, ale cena pro bojovníka etapy se určitě počítá. Od sportovního ředitele týmu Fortuneo-Oscaro dnes dostane určitě pochvalu.

Fanoušci

Netradičně a samozřejmě s trochou nadsázky jsme za smolaře vybrali fanoušky u televizních obrazovek. Skutečně podobná etapa je pro fanoušky či komentátory televizních přenosů spíše za trest. Na dlouhých 230 kilometrech se o malé vzrušení postaraly akorát týmy Movistar a AG2R, které sto kilometrů před cílem nakrátko potrhaly peloton. Jinak se jednalo o nudnou podívanou, která je však pro první týden Tour de France typická. Organizátoři ji zvolili, aby se ze západního výběžku Francie – Bretaně – jezdci dostali co nejblíže severu země a mohli zde v neděli absolvovat etapu po kostkách. Nicméně pro fanoušky je to hodně zdlouhavá podívaná.