Bojovník vs smolař 5. etapy: Gilbert vs Quintana


Červené číslo dostal od organizátorů Phillipe Gilbert. Jako smolaře jsme vybrali Naira Quintanu, který fyzicky ztratil jen 34 vteřin, ale morálně mnohem víc.

Phillipe Gilbert (Quick-Step Floors)

Letošní vítěz Ronde van Vlaanderen dnes oslavil 35. narozeniny a jako dárek si nadělil den v úniku. Tak silný únik jako dnes se jen tak nevidí. Vpředu byli takoví jezdci jako Voeckler, Boasson Hagen, Bakelants či De Gendt. Peloton jim proto logicky nenechal příliš prostoru. Sám Gilbert poté těsně před La Planche de Belles Filles zaútočil a jako jediný jeho nástup zachytil Jan Bakelants. Na čele se poté oba Belgičani udrželi až skoro do poloviny závěrečného kopce, než je tým Sky pohltil.

Nairo Quintana (Movistar Team)

Elitní španělský tým zatím na Tour stíhá jedna pohroma za druhou. Nejdříve se zranil Alejandro Valverde a byl nucen odstoupit. A po prvním horském dojezdu to vypadá bledě i s Nairem Quintanou. Je sice brzy dělat ukvapené závěry, faktem nicméně zůstává, že Quintana nevypadal vůbec dobře. Dnes ztratil  34 vteřin a celkově zaostává o 54, ale s momentální formou je to do budoucna příliš velká ztráta a velká neznámá. Z doublu Giro-Tour tak „Naironman“ asi nevyhraje nic.