Bojovník vs smolař 3. etapy: Calmejane vs Bardet

nabor

Červené číslo pro bojovníka dne dostal od organizátorů Lilian Calmejan. Smolařem byl opět Bardet, který v nejhorší možný moment dostal defekt.

Lilian Calmejane (Direct Energie)

Bývalý tým Europcar pravidelně jezdí na Tour de France na divokou kartu a letos tomu nebylo jinak. Na Tour již nasbíral pěknou řádku vítězství, kterou by jim některé týmy World Tour mohly jen závidět. Po loňském přestupu Pierra Rollanda do Cannondalu oznámil minulý měsíc svůj odchod i Bryan Coquard. Manažera týmu Jean-René Bernaudeau to natolik rozezlilo, že svou největší hvězdu opomenul v nominaci na největší závod roku. Tým tak přijel se sestavou čistě na úniky a francouzské ekipě vedené legendárním Thomasem Voecklerem to rozhodně není proti srsti. Včera byl v úniku Thomas Boudat a dnes ho následoval Lilian Calmejane. Calmejane se sice k uprchlé skupině připojil až ve druhé polovině závodu, ale na čele nakonec vydržel sám tak dlouho, že získal červené číslo. Jezdce Direct Energie tak můžeme v úniku čekat i zítra.

Romain Bardet (AG2R La Mondiale)

Domácí favorit na celkové pořadí měl i dnes obrovskou smůlu. Po včerejším pádu dnes dostal defekt v nejméně vhodnou chvíli. 35 kilometrů před cílem začal balík zrychlovat. Bardet ale přesně v tu chvíli zjistil že má prázdnou duši a musel zastavit. Ihned se k němu stáhli jeho spolujezdci Alexis Vuillermoz a Ben Gastauer a do pelotonu ho vrátili. I tak to ale byly pro Bardeta zbytečné nervy navíc.