Francouzští četníci se ještě jednou předvedli. Zavinili Nibaliho pád, po etapě strhli z kola Frooma a na startu dnešní časovky o šest minut zdrželi Andreu Pasqualona. Italský spurter se však nedal a jako předposlední etapu dokončil. To Primož Roglič může vinit jen sám sebe. Dnes mu zkrátka došla šťáva a místo etapové výhry přišel o celkové pódium.

Andrea Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert)

13. etapa – Pasqualon v průhledu mezi Kristoffem a Saganem. Na fotkách z Paříže možná bude vidět lépe…

Rychlík ze severní Itálie letos zažívá životní sezónu. Vyhrál Tour de Luxembourg i GP Plumelec-Morbihan, byl v desítce na Eschborn-Frankfurt či Brabantském šípu a také díky tomu vládne pořadí UCI Europe Tour. V druhodivizní stáji Wanty-Groupe Gobert patří k hlavním hvězdám. Na loňské Tour do etapové top 10 nepronikl, letos to dokázal už šestkrát a po Valence hlásil: „Mám nohy i na pětku!“ Jenže mít nohy někdy nestačí. Kvůli chybě francouzské policie se Ital po prohlídce trati časovky dostal na start se zpožděním šesti minut a mohl přijít o Champs-Élysées. Pasqualon však zatnul zuby, na Dumoulina ztratil „jen“ 8:34 a na dálku dokonce předjel Nikiho Terpstru.

Primož Roglič (LottoNL-Jumbo)

Primož Roglič - 20. etapa Tour de France 2018Už to začínalo vypadat, že Rogličovy možnosti jsou neomezené. Útočil, útočil a sil jako by mu postupně spíš přibývalo. Včera se vyhoupl na pódium, dnes jej měl podle předpokladů potvrdit. Osmé místo z 20. etapy by před Tour možná bral, zarputile se bránil jakýmkoli pevně definovaným cílům. Nyní však více než minuta na Frooma s Dumoulinem pro Slovince znamená záruku nepopulární bramborové medaile. Přesto mu patří po dvou a půl letech mezi profíky a výkonu nejen v 19. etapě hluboká poklona. Žádný Slovinec na Tour nezajel lépe. „A hodně jsem se naučil pro budoucí ročníky,“ hledal hned po etapě sám pozitiva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.