Bojovník vs smolař 20. etapy: Pasqualon vs Roglič

nabor

Francouzští četníci se ještě jednou předvedli. Zavinili Nibaliho pád, po etapě strhli z kola Frooma a na startu dnešní časovky o šest minut zdrželi Andreu Pasqualona. Italský spurter se však nedal a jako předposlední etapu dokončil. To Primož Roglič může vinit jen sám sebe. Dnes mu zkrátka došla šťáva a místo etapové výhry přišel o celkové pódium.

Andrea Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert)

13. etapa – Pasqualon v průhledu mezi Kristoffem a Saganem. Na fotkách z Paříže možná bude vidět lépe…

Rychlík ze severní Itálie letos zažívá životní sezónu. Vyhrál Tour de Luxembourg i GP Plumelec-Morbihan, byl v desítce na Eschborn-Frankfurt či Brabantském šípu a také díky tomu vládne pořadí UCI Europe Tour. V druhodivizní stáji Wanty-Groupe Gobert patří k hlavním hvězdám. Na loňské Tour do etapové top 10 nepronikl, letos to dokázal už šestkrát a po Valence hlásil: „Mám nohy i na pětku!“ Jenže mít nohy někdy nestačí. Kvůli chybě francouzské policie se Ital po prohlídce trati časovky dostal na start se zpožděním šesti minut a mohl přijít o Champs-Élysées. Pasqualon však zatnul zuby, na Dumoulina ztratil „jen“ 8:34 a na dálku dokonce předjel Nikiho Terpstru.

Primož Roglič (LottoNL-Jumbo)

Primož Roglič - 20. etapa Tour de France 2018Už to začínalo vypadat, že Rogličovy možnosti jsou neomezené. Útočil, útočil a sil jako by mu postupně spíš přibývalo. Včera se vyhoupl na pódium, dnes jej měl podle předpokladů potvrdit. Osmé místo z 20. etapy by před Tour možná bral, zarputile se bránil jakýmkoli pevně definovaným cílům. Nyní však více než minuta na Frooma s Dumoulinem pro Slovince znamená záruku nepopulární bramborové medaile. Přesto mu patří po dvou a půl letech mezi profíky a výkonu nejen v 19. etapě hluboká poklona. Žádný Slovinec na Tour nezajel lépe. „A hodně jsem se naučil pro budoucí ročníky,“ hledal hned po etapě sám pozitiva.