nabor

Oba se potkali v úniku. Zatímco prvně jmenovaný byl vidět na špici v průběhu celého dne, chvíle toho druhého přišla na Col d’Izoard, kde až v posledních metrech přišel o vítězství na vrchařské prémii. Sbor rozhodčích sice vybral Grega van Avermaeta, naše redakce dnes ale volila jinak.

Bojovník: Alexey Lutsenko

Jakoby po vzoru dalšího klasikáře v čele celkové klasifikace se tento kazašský závodník vydal do boje s vrchaři. Ve skutečnosti pro ně dnešní únik vytvořil, přinejmenším na něm měl dvěma útoky v úvodu etapy velkou zásluhu. Dres Astany byl díky němu vidět po celý den a ať už se únik přelil jakkoli, stále se v něm držel. Ve vrchařské soutěži dnes nasbíral 40 bodů, nevětší zisk si zaznamenal na poslední alpském velikánovi – Col du Galibier, kde už však nestačil na dva excelentní vrchaře: Quintanu s Bardetem. Do cíle dojel na třetím místě se ztrátou 2:28.

Smolař: Julien Bernard

Na začátku stoupání na Col d’Izoard odjel francouzský závodník týmu Trek-Segafredo z hlavní skupiny úniku. Společně s o mnoho slavnějším Avermaetem, kterého však nechal za sebou a po většinu stoupání držel náskok na pronásledovatele přes půl minuty. Tak tomu bylo ještě kilometr pod vrcholem. Tam však přišla pro Bernarda krize. I přes nutnost občerstvování ještě půl kilometru před prémií nehodlal nic vzdát. Šanci zvítězit na tomto slavném kopci však cítila i stíhací skupina, skvěle vystupňovala tempo a v horském spurtu na posledních sto metrech se přes Bernarda přehnala dvojice Caruso, Bardet. Romain Bardet se i díky tomuto momentu oblékl po dnešní etapě do puntíkatého dresu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.