nabor

Jeden bojovník se z dnešní etapy nevybírá snadno. Celá trojice na čele ukázala srdce závodníka, jediný Cima však dotáhl únik až do cíle. Dnešní smolař je smolařem šťastným – umístění v etapě pro něj nebylo důvodem k oslavě, získal však trikot pro nejlepšího spurtéra. Oba zmiňované dělily v cíli pouhé setiny.

Bojovník etapy: Damiano Cima

Damiano Cima Nippo Vini Fantini 19 etapa Giro 2019Tento italský jezdec ze stáje Nippo Vini Fantazini Faizanè tvořil třetinu skupinky v úniku a byl v ní papírově nejlepším sprinterem. O této pozici všechny ubezpečil v závěru dnešní etapy. Do posledních 500 m vjížděla trojice Cima, Denz a Maestri pospolu, několik desítek metrů před blížícím se pelotonem.

Jako první z ní nastoupil Nico Denz. Cima nezpanikařil a počkal s útokem až na metu 250 m do cíle. Zatímco vlna spurterů z pelotonu polykala jeho společníky z úniku, Cima jel na první pozici vstříc svému největšímu úspěchu. Po téměř pěti hodinách závodění v dnešní etapě a 180 kilometrech v úniku ubojoval vítězství před pelotonem o několik decimetrů a cyklistický svět se učí nové jméno.

(Šťastný) smolař etapy: Pascal Ackermann

Před startem etapy ztrácel na Arnauda Démara z týmu FDJ 13 bodů v soutěži o maglia ciclamino – bramboříkový dres označující nejlepšího spurtéra. Jeho tým BORA-hansgrohe vyvinul ve druhé polovině dnešní trasy ohromné úsilí na stažení úniku. Přesto se to ani s pomocí ostatních týmů nepovedlo a při nájezdu do posledního kilometru z manka stále zbývalo 13 sekund.

Co se nepodařilo domestikům, zkusil Ackermann dohnat sám. Dokázal se sice dostat do háku vedoucího Damiana Cimy a v cíli jim byl připsán stejný čas, na jeho předjetí ale ještě pár metrů chybělo. Neskrýval rozčarování a při průjezdu cílem vztekle bušil do řídítek. Dlouho ale zklamaný být nemusel. Arnaud Démare ve finiši zaostal a bramboříkový trikot tak po dnešní etapě předá Pascalu Ackermannovi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.