Bojovník vs. smolař 14. etapy: Stuyven vs. Martin

nabor

Jasper Stuyven předvedl heroickou sólojízdu, která skončila až 2 kilometry před cílem. Daniel Martin měl defekt těsně pod závěrečným stoupáním a na soupeře v boji o celkové pořadí výrazně ztratil.

Jasper Stuyven (Trek-Segafredo)

26letý Belgičan šlapal v 32členném úniku a po prvním stoupání druhé kategorie se jal pronásledovat na samotném čele Gorku Izaguirra. Spolu s Tom-Jelte Slagterem vytvořili vedoucí trio. Zřejmě nic netušící Stuyven jen poctivě střídal, zatímco zbylí dva kolegové se za ním dohadovali. Nasadil ale takové tempo, že ho ani jeden z nich už nedokázal dohnat. Stuyven chytil svou nečekanou šanci za pačesy a šlápl do pedálů. Sám proti přesile pronásledovatelů bojoval přes 30 kilometrů, vytvořil si téměř dvouminutový náskok a doufal, že mu to bude stačit i v posledním stoupání dne. Zbývalo mu půl kilometru na vrchol, když se kolem něj prohnal pozdější vítěz Omar Fraile. Stuyven to ale ani tak nevzdal a spolu s Alaphillipem ještě v posledním kilometru na Fraileho útočili. Nakonec to stačilo „jen“ na 3. místo, heroický výkon ho však zaslouženě pasoval na bojovníka dne.

Dan Martin (UAE)

Irský bojovník si dnes brousil zuby a chtěl útočit. Jeho dynamickému stylu měl závěrečný ostrý výjezd na Côte de la Croix Neuve sedět a Martin doufal, že na své konkurenty najede přinejmenším několik vteřin. Všechny plány ale vzaly za své, když musel 5 kilometrů před koncem etapy kvůli defektu měnit kolo. Tato peripetie ho ve výsledku stála propad o jednu pozici v celkovém pořadí a především ztrátu téměř dvou minut na největší konkurenty.