Jasper Stuyven předvedl heroickou sólojízdu, která skončila až 2 kilometry před cílem. Daniel Martin měl defekt těsně pod závěrečným stoupáním a na soupeře v boji o celkové pořadí výrazně ztratil.

Jasper Stuyven (Trek-Segafredo)

26letý Belgičan šlapal v 32členném úniku a po prvním stoupání druhé kategorie se jal pronásledovat na samotném čele Gorku Izaguirra. Spolu s Tom-Jelte Slagterem vytvořili vedoucí trio. Zřejmě nic netušící Stuyven jen poctivě střídal, zatímco zbylí dva kolegové se za ním dohadovali. Nasadil ale takové tempo, že ho ani jeden z nich už nedokázal dohnat. Stuyven chytil svou nečekanou šanci za pačesy a šlápl do pedálů. Sám proti přesile pronásledovatelů bojoval přes 30 kilometrů, vytvořil si téměř dvouminutový náskok a doufal, že mu to bude stačit i v posledním stoupání dne. Zbývalo mu půl kilometru na vrchol, když se kolem něj prohnal pozdější vítěz Omar Fraile. Stuyven to ale ani tak nevzdal a spolu s Alaphillipem ještě v posledním kilometru na Fraileho útočili. Nakonec to stačilo „jen“ na 3. místo, heroický výkon ho však zaslouženě pasoval na bojovníka dne.

Dan Martin (UAE)

Irský bojovník si dnes brousil zuby a chtěl útočit. Jeho dynamickému stylu měl závěrečný ostrý výjezd na Côte de la Croix Neuve sedět a Martin doufal, že na své konkurenty najede přinejmenším několik vteřin. Všechny plány ale vzaly za své, když musel 5 kilometrů před koncem etapy kvůli defektu měnit kolo. Tato peripetie ho ve výsledku stála propad o jednu pozici v celkovém pořadí a především ztrátu téměř dvou minut na největší konkurenty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.