Bojovník vs smolař 13. etapy: Schär vs Démare

nabor

Do marného boje s pelotonem se v závěru dnešní etapy Tour de France 2018 nebál vrhnout Michael Schär. To Arnaud Démare si po zúžení spurterského pole věřil na vítězství, ale nakonec musel vzít zavděk třetím místem.

Bojovník etapy: Michael Schär (BMC)

Michael Schär - bojovník 13. etapy Tour de France 2018Coby domestik stáje BMC je jedenatřicetiletý Švýcar na utrpení zvyklý. Nezalekl se ani dnes, když se 25 kilometrů od pásky v beznadějné situaci začal rozpadat únik. Nastoupil a dokonce to vypadalo, že si svou misi v protivětru užívá. Za sebe se podíval až krátce před dojetím, spíš aby zabránil nehodě. „Prostě jsem do toho dal všechno,“ shrnul po etapě s tím, že opravdu doufal, že by se pelotonu v zatáčkách mohl ztratit. Útěchou mu může být krom červeného čísla alespoň to, že tým BMC již nemá žádného lídra na celkové pořadí a zítra proto bude čas dát nohám trochu odpočinout.

Smolař etapy: Arnaud Démare (Groupama-FDJ)

Arnaud Démare prohrává spurt - smolař 13. etapy Tour de France 2018Zklamání Arnauda Démara v cíli bylo značné, jakkoli projevované lakonicky. „Opravdu jsem chtěl a věřil jsem si. Všechno jsem udělal, jak jsem chtěl, snad jen začít spurt trošku dříve,“ přemítal. Modrobílé barvy týmu Groupama-FDJ byly na očích celý den. Domácí stáj, jedoucí stále v osmi a bez ambicí v celkové klasifikaci, převzala zodpovědnost a doručila Démara do spurtu lépe než pomocníci Sagana či Kristoffa. „Jenže jen co jsem začal spurtovat, už jsem cítil nohy,“ přiznával Francouz absenci top formy. Tour mu letos podle všeho nabídne ještě dvě šance na reparát. V 18. etapě v Pau – a potom v Paříži.