Bojovník vs. smolař 1. etapy: Dennis vs. Kwiatkowski

nabor

Bojovníkem a smolařem první etapy Vuelty jsme zvolili prvního a druhého muže časovky – Rohana Dennise a Michala Kwiatkowského.

Bojovník: Rohan Dennis

Rohan Dennis byl jednoznačně největším favoritem dnešní časovky. Byl na něj již před startem vyvíjen velký tlak. Australan se s tím musel vyrovnat, ale jakmile sjel ze startovní rampy hodil všechny starosti za hlavu. Již od začátku dokázal najíždět na nejlepší čas Kwiatkowského. Uprostřed trati bylo krátké stoupání, které bylo klíčové. Dennis zde dokázal udržet tempo a na Poláka nic neztratil. V cíli byl nakonec rychlejší o šest sekund než závodník týmu Sky a zítra pojede v červeném dresu lídra.

Smolař: Michał Kwiatkowski

Michał Kwiatkowski je velká neznámá tohoto závodu. Není jasné jestli se zaměří na etapová vítězství a Vueltu pojme jako přípravu na světový šampionát nebo zkusí celkové pořadí. Jisté je jen to, že do úvodní časovky dal naprosto vše. Trasou prolétl a suverénně šel do průběžného vedení. Zanedlouho ho ale porazil Dennis a pro Kwiatkowského tak zůstalo jen druhé místo. V příštích etapách se pokusí vystřídat Dennise ve vedení.