Bojovník a smolaři 16. etapy: Tony Martin vs. Alexander Kristoff

nabor

Bojovníkem v etapě před druhým volným dnem se pro nás stal německý specialista na jízdu proti chronometru Tony Martin, smolařem byl v cíli druhý Alexander Kristoff.

Bojovník dne – Tony Martin (Etixx-Quick Step)

Němec Tony Martin, majitel tří duhových trikotů za jízdu v časovce v letech 2011 až 2013 či stříbrný medailista z OH v Londýně, strávil většinu dne v úniku se svým týmovým kolegou Julianem Alaphilippem. I když byla tato stáj dnes i díky problémům Marcela Kittela opravdu hodně na očích, etapový primát z toho nevzešel. Alaphilippe nestačil tempu Martina při stoupání na vrchařskou prémii čtvrté kategorie a netrvalo dlouho než se poroučel i Martin. Stalo se tak zhruba 22 kilometrů před cílem.

Smolař dne – Alexander Kristoff (Team Katusha)

Uplynuly dva dny od rovinaté etapy. Etapy, která byla jen o půl kilometru kratší. A která měla stejného muže v cíli na 2. místě. Je jím Nor Alexander Kristoff, vítěz dvou etap z Nibaliho Tour 2014. První místo pro něj v červnu a červenci ne a ne přijít. Druhý byl jak v jedné z etap na generálce Tour – Criterium du Dauphiné, tak posléze i na norském šampionátu. Usměje se na něj štěstí v nedělním dojezdu na Champs-Élysées?