Bojovník a smolaři: Jarlinson Pantano vs. Julian Alaphilippe

nabor

Bojovníkem jsme zvolili Jarlinsona Pantana, který si „dokráčel“ díky střemhlavým sjezdům až pro výhru. Dnešním smolařem se stal Julian Alaphilippe, který měl v rozhodující chvíli defekt.

Bojovník dne – Jarlnison Pantano (IAM)

Pantano se dnes dostal do úniku a byl velkým hráčem v etapě. Když odjel Dumoulin, byl s Nibalim ve stíhací skupině. Když odjeli Majka se Zakarinem, dojel Alaphilippa a společně dojeli na čelo. Když ho Majka urval ve výšlapu na poslední prémii, tak ho ve sjezdu znovu dojel a když Majka zůstal na jeho zadním kole a začal spurtovat, počkal si, objel Poláka z druhé strany a přespurtoval ho. Jednoznačný bojovník.

Smolař dne – Julian Alaphilippe (Etixx-Quick Step)

Také mladý Francouz skočil do úniku a byl u všeho podstatného. Sice nezachytil nástup Majky a Zakarina na Colombieru, ale společně s Pantanem je dojeli. Následně i nastoupil a ujel, ale potkal ho defekt, skupina kolem něj prolétla a Alaphilippe musel stíhat. Ovšem tam ho znovu potkal defekt a sám se musel dotahovat zpět, to se mu povedlo. Poté jel jako o život, ale nedokázal se vrátit do souboje o vítězství.