Bojovník a smolař 3. etapy: Bárta vs. Cancellara

nabor

Dnešní etapu postihl hromadný pád ve vysoké rychlosti. Bylo tedy velmi těžké vybrat dnešního smolaře. Mezi další velké smolaře můžeme zahrnout Simona Gerranse, Toma Dumoulina nebo Laurentse Ten Dama.

Bojovník etapy: Jan Bárta (Bora-Argon 18)

Po včerejším úniku se Jan Bárta opět vydal do úniku. Tentokrát dostal ocenění od pořadatelů závodu. Bylo i mnoho dalších bojovníků, ale Bárta si ho zasloužil i díky včerejší etapě.

Jako minulý rok, Jan Bárta získal ocenění „Bojovník dne“ ve třetí etapě Tour de France. Ve dnešní etapě ho dostihl peloton 60 kilometrů před cílem. Po úvodních třech etapách má zatím nejvíce minut v úniku.

Elmiger, Nauleau, Bárta a Pauwels
Elmiger, Nauleau, Bárta a Pauwels

„Tam se to taky stalo ve třetí etapě, je to docela legrační. Nebyl to můj hlavní cíl, ale jsem samozřejmě za ocenění rád.“

Smolař: Fabian Cancellara (Trek Factory)

Včerejší bojovník etapy se dnes stává smolařem, jak ironické. Tour nikdy nevyhrál, ale dnes si žlutý dres oblékl po dvacáté deváté. Je jasné, že tento den nikdy nezapomene.  Radost mu zkazil pád 58 kilometrů před cílem, do kterého se také zapletl. Po kolizi se vrátil do pelotonu, ale jakmile se zvýšilo tempo, Cancellara nestíhal. Do cíle dorazil se ztrátou čítající skoro 12 minut! V průběžném pořadí spadl z prvního na 109. místo.

 

Fabian Cancellara a Markel Irizar.
Fabian Cancellara a Markel Irizar.