Bojovník a smolaři Tour de France – Franck Bonnamour vs. Wout Poels

nabor

108. Tour de France je minulostí a je na čase určit největšího bojovníka a smolaře závodu. Za bojovníka vybrali organizátoři Francka Bonnamoura (B&B Hotels). Naším smolařem je Wout Poels (Bahrain-Victorious).

Bojovník závodu – Franck Bonnamour (B&B Hotels)

Bojovník a také jeden z největších objevů celého závodu. Ve svém týmu B&B Hotels to byl on, kdo dělal největší reklamu, namísto Pierra Rollanda, Quentina Pachera nebo Bryana Coquarda. Premiérovou Grand Tour zvládl šestadvacetiletý závodník famózně. Byl vidět, byl aktivní, chodil do úniků a bojoval. Navíc se v nástupu ukázal i v Paříži. Odměnou mu byla tři umístění v Top 6 a také cena bojovníka závodu.

Smolař závodu – Wout Poels (Bahrain-Victorious)

Vybrat jednoho smolaře byl pro naši redakci velký oříšek. Volba nakonec padla na Nizozemce Wouta Poelse. Možná jediný jezdec, který může být z týmu Bahrain trochu zklamaný. I on byl vidět, byl aktivní, chodil do úniků a bojoval. Bojoval hlavně o body do vrchařské soutěže a vedl si dobře. Bohužel pro něj byla na Col du Portet a Luz Ardiden speciální prémie a o vrchařský trikot ho díky bodům z nich připravil Tadej Pogačar.

Zdroj obrázku:
Twitter (©2021): B&B HOTELS p/b KTM, https://twitter.com/BBHOTELSpbKTM/status/1416819481876307971/photo/1 (18. 7. 2021)