nabor

8. etapa nám naznačila, jak může situace vypadat za pár dní na pořádných horských gigantech. Za kým se odehrávala bitva favoritů a kdo si Tour zatím dvakrát neužívá?

Bojovník dne: Blel Kadri (AG2R La Mondiale)

Sedmadvacetiletý Francouz se stal potřetí v kariéře největším bojovníkem dne na Tour de France a dokonce už podruhé v letošním ročníku. Zopakoval tak svoji jízdu z druhé etapy, avšak tentokrát ji okořenil také etapovým vítězstvím. Ani to však není vše. Do zítřejší etapy vjede s puntíkatým trikotem pro nejlepšího vrchaře.

V úniku byl společně s Terpstrou, Chavanelem, Petitem a Yatesem. Druhý jmenovaný mu dokázal na první vrchařské prémii poodjet, avšak Kadriho na sebe nenechala dlouho čekat a zanedlouho dokonce svému krajanovi sám nastoupil. V cíli si mohl vychutnat etapový primát s poměrně luxusním náskokem 2 minuty 17 sekund před velmi agilním Albertem Contadorem, který si oťukával Vincenza Nibaliho zejména pro pondělní první super těžkou etapu.

Smolař dne: Leopold König (Team NetApp – Endura)

Český lídr stáje NetApp si Tour rozhodně neužívá podle svých představ. Zatím si na francouzském závodě vybírá nováčkovskou daň a jeho ztráta momentálně činí už 7:35 na Nibaliho. Dnes ho zrovna dvakrát nepotěšil Andrew Talansky z Garminu, který mu pomohl k pádu v šedesátikilometrové rychlosti. Příští dny ukážou, jestli König ještě zabojuje o Top 10 nebo dá přednost šetření se na případný jeden etapový primát.