Bojovník a smolaři 7. etapy Tour de France – Matej Mohorič vs. Primož Roglič

nabor

Nejdelší etapa letošní Tour de France nabídla neskutečnou podívanou a znovu nám přinesla bojovníky i smolaře. Cenu bojovníka si vyjel Matej Mohorič. Smolařem dne je Primož Roglič.

Bojovník dne – Matej Mohorič (Bahrain-Victorious)

Volba na bojovníka nemohla být ani jiná. Slovinský šampion dnes jel naprosto fantasticky. Vyhrál všechny vrchařské prémie, dokázal odjet od jezdců jako jsou Van der Poel, Van Aert nebo Nibali. Na stoupání Signal d′Uchon se zbavil i Stuyvena s Van Moerem a dojel si pro velmi cenné a fenomenální vítězství. Jako bonus oblékne i puntíkovaný trikot a připne červená čísla.

Smolař dne – Primož Roglič (Jumbo-Visma)

Před závodem byl možná největší favorit. Přípravě na Tour obětoval úplně všechno. Na dva měsíce se zavřel v Tignes a trénoval na Tour de France. Jenže hned v první etapě spadl po kontaktu Tonyho Martina s divačkou. Ve třetí etapě šel k zemi znovu a nabral ztrátu na své soupeře. Zdálo se, že v časovce dokázal limitovat ztráty. Ale v dnešní etapě vybouchl. Na stoupání Signal d′Uchon, kde jeho krajan Mohorič udělal rozhodující krok k vítězství, tam Roglič ztratil. V cíli to byly téměř 4 minuty na ostatní favority.

Zdroj obrázku:
Twitter (©2021): Team Bahrain Victorious, https://twitter.com/BHRVictorious (2. 7. 2021)