Bojovník a smolaři: 3. etapa Jan Bárta vs. Andy Schleck

nabor

Ve 3.etapě finišující v hlavním městě Velké Británie byl hodně vidět český zástupce Jan Bárta. Kdo měl naopak nejvíce smůly? Více v následujícím článku.

Bojovník dne: Jan Bárta (Team NetApp – Endura)

Rodák z Kyjova reprezentoval ve 3.etapě vedoucí do britské metropole české barvy na jedničku s hvězdičkou. Hned po startu se vydal do úniku s Francouzem Bideauem a necelých 9 kilometrů před cílem opustil i jeho. Jeho sólo jízda skončila přesně šest kilometrů před finišem, kdy neodolal rychlosti, kterou v pelotonu rozvířily sprinterské mančafty. Po právu mu tak patřila pocta vystoupat na stupně pro vítěze a hrdina etapy končící v Londýně.

Smolař dne: Andy Schleck (Trek Factory Racing)

Trápení Andyho Schlecka nemá konce. Po zlomenině kyčle v roce 2012 se dosud nedokázal vrátit do podobné formy, se kterou zatápěl zbytku startovnímu pole zejména v ročnících 2009-2011, kdy byl třikrát po sobě druhý, ale díky dopingové kauze Alberta Contadora se může pyšnit titulem vítěz Tour roku 2010. V dnešní etapě se neobešel bez pádu a stěžoval si na sedřenou kůži. Na muže ve žlutém ztrácí už 2 minuty a 24 vteřin.

Před odletem do Francie však zůstával pozitivní:

„Nic není ztracené. Tour teprve začala, v horách se může všechno změnit.“

Pádu se nevyhnul ani další smolař Jan Bakelants, kolega Marka Cavendishe, u kterého se definitivně potvrdila nutnost operace.

Na výhru znovu nedosáhl slovenský Peter Sagan a připsal si již celkově deváté druhé místo na „Staré dámě“. Na to, že letos načal teprve svůj třetí ročník, dost velká smůla..

Posledním do party je elitní spurtér stáje Lampre, Sasha Modolo. Ten byl nucen již před etapou odstoupit a ve Francii tak bude pokračovat 196 závodníků ze 198.

Kdo byl pro vás největším smolařem dne? Podělte se s námi komentářem nebo v anketě.

Miniaplikace