Bojovník a smolaři: 20. etapa Alessandro De Marchi vs. Romain Bardet


Jediná časovka letošní Tour de France nabídla velkou smůlu stáje AG2R la Mondiale. Dva jejich jezdci z Top 5 museli měnit kolo. Jaký to mělo dopad na konečné pořadí?

Bojovník dne: Alessandro De Marchi (Cannondale)

V dnešní časovce organizátoři neurčovali nejlepšího bojovníka etapy, nýbrž největšího bojovníka celé Tour, který vjede s červenobílým číslem do Paříže. Stal se jím osmadvacetiletý Ital, který na sebe upozornil zejména v 13. a 14. etapě. V třinácté najel v úniku 170 kilometrů a dostižen byl až v polovině závěrečného stoupání. Člověk by čekal, že o den později se bude trápit a sotva lapat po dechu. Opak byl pravdou. Dostal se znovu do úniku, která čítala 17 jezdců. Z té se na začátku cílového stoupání osamostatnil a dojet byl až o několik kilometrů dál.

V dnešní časovce sice dojel až 142., prestižní cena ho ale za předchozí představení neminula. V konečné klasifikaci mu bude patřit zřejmě 52. příčka.

Smolař dne: Romain Bardet (AG2R La Mondiale)

Smolařem časovky je mladý Francouz a objev letošního 101. ročníku Tour de France Romain Bardet. Hájil páté místo, na které se dotíral výborný časovkář Tejay van Garderen. Bardet musel měnit kolo, stejně jako jeho týmový kolega Péraud. Ten vybojoval celkové druhé místo, Bardet takové štěstí neměl a celkově skončí šestý pouhopouhé 2 vteřinky za Garderenem.