nabor

V dnešní dramaticky zkrácené etapě Tour de France nebyl bojovník oficiálně vyhlášen. Naše redakce se však shodla, že vítěz etapy bojovnost rozhodně prokázal. Smolař je dnes bohužel jednoznačný a nikdo mu to nepřeje…

Bojovník etapy: Egan Bernal (Ineos)

Již jasný vítěz soutěže o bílý trikot – o nejlepšího mladého jezdce – zítra přenechá tento dres druhému v pořadí, jímž je David Gaudu, protože sám se oblékne do žlutého. V dnešní etapě se strojovým vysokým tempem týmu Ineos dostal zhruba 5 km pod vrchol vysokohorské prémie na Col de l’Isoran (2770 m), kde zaútočil, prolétl kolem skupiny zbylých uprchlíků, od kterých nemohl očekávat žádnou spolupráci, a doprovázen jen Simonem Yatesem se nejdříve virtuálně oblékl do žlutého, pak Yatese setřásl a prémií projel už jako osamocený vítěz. Teprve asi za 10 minut sjezdu se dozvěděl, že už je vítězem etapy. V celkovém pořadí tímto výkonem vede nad Julianem Alaphilippem o 48 sekund a nad svým týmovým kolegou Geraintem Thomasem o 1:16 minuty.

Smolař etapy: Thibaut Pinot (FDJ)

Špičkový francouzský jezdec, který se zlepšenými výkony ve třetím týdnu dostal už na 5. místo celkového pořadí se ztrátou 1:50 minuty na Alaphilippa, dnes zhruba po 30 km odstoupil ze závodu s bolestivou grimasou v obličeji. Na vině byla trhlina ve stehenním svalu levé nohy. Podle sdělení týmu cítil Pinot bolest již včera, ale rozhodl se to dnes ještě zkusit. Bohužel, vypětí na Tour je neúprosné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.