Bojovník a smolaři 19. etapy: Bernal vs. Pinot

nabor

V dnešní dramaticky zkrácené etapě Tour de France nebyl bojovník oficiálně vyhlášen. Naše redakce se však shodla, že vítěz etapy bojovnost rozhodně prokázal. Smolař je dnes bohužel jednoznačný a nikdo mu to nepřeje…

Bojovník etapy: Egan Bernal (Ineos)

Již jasný vítěz soutěže o bílý trikot – o nejlepšího mladého jezdce – zítra přenechá tento dres druhému v pořadí, jímž je David Gaudu, protože sám se oblékne do žlutého. V dnešní etapě se strojovým vysokým tempem týmu Ineos dostal zhruba 5 km pod vrchol vysokohorské prémie na Col de l’Isoran (2770 m), kde zaútočil, prolétl kolem skupiny zbylých uprchlíků, od kterých nemohl očekávat žádnou spolupráci, a doprovázen jen Simonem Yatesem se nejdříve virtuálně oblékl do žlutého, pak Yatese setřásl a prémií projel už jako osamocený vítěz. Teprve asi za 10 minut sjezdu se dozvěděl, že už je vítězem etapy. V celkovém pořadí tímto výkonem vede nad Julianem Alaphilippem o 48 sekund a nad svým týmovým kolegou Geraintem Thomasem o 1:16 minuty.

Smolař etapy: Thibaut Pinot (FDJ)

Špičkový francouzský jezdec, který se zlepšenými výkony ve třetím týdnu dostal už na 5. místo celkového pořadí se ztrátou 1:50 minuty na Alaphilippa, dnes zhruba po 30 km odstoupil ze závodu s bolestivou grimasou v obličeji. Na vině byla trhlina ve stehenním svalu levé nohy. Podle sdělení týmu cítil Pinot bolest již včera, ale rozhodl se to dnes ještě zkusit. Bohužel, vypětí na Tour je neúprosné.