Bojovník a smolaři 17. etapy: Trentin vs. Asgreen

nabor

Vítěz etapy je i bojovníkem dne. Matteo Trentin byl v závěru z úniku nejaktivnější, což mu vyneslo toto ocenění. Za smolaře jsme pak vybrali Kaspera Asgreena, který dnes z boje o etapu vychází naprázdno.

Bojovník dne: Matteo Trentin

Matteo Trentin si naskočil do početného denního úniku. Byl zde společně s dalšími dvaatřiceti jezdci a velice rychle po startu bylo jasné, že někdo z nich dnes získá vítězství.

Trentin byl v úniku jedním z nejrychlejších jezdců, mohl tak spoléhat na závěrečný spurt a nikam se nehnat. Přesto zvolil Ital jinou strategii.

Byl vpředu, když se únik poprvé rozdělil 30 kilometrů před cílem a těsně před posledním stoupáním dne vyrazil sám. Na jeho nástup se snažil zareagovat Pierre-Luc Périchon, ale neúspěšně. Trentin znovu ukázal svou schopnost rychle vyjet kopec a dojel si pro výhru.

Smolař dne: Kasper Asgreen

Nebylo původně v plánu týmu Deceuninck poslat někoho do úniku. Přesto se tam Asgreen v úvodním nepřehledném začátku etapu ocitl. Ačkoliv působil velice silným dojmem, nezareagoval na Trentinův atak včas. Vyrazil až těsně pod vrcholem stoupání, ale Trentin byl již daleko.

Mladý Dán si tak dojel pro druhé místo v etapě, což při své premiérové účasti na TdF není vůbec špatné.