Bojovník a smolaři 15. etapy – Wout van Aert vs. Nacer Bouhanni a Guillaume Martin

nabor

Bojovníkem etapy byl oficiálně a zaslouženě vyhlášen Wout van Aert, za smolaře dnes naše redakce vybrala hned dva jezdce.

Bojovník etapy – Wout van Aert (Jumbo-Visma)

Šestadvacetiletý Belgičan se od startu pokoušel dostat do denního úniku, a tak pochopitelně v tom definitivním, 32-členném, nechyběl. Často byl vidět jeho čele, na každé vrchařské prémii spurtoval o vítězství, takže i když to možná není na Tour de France jeho cílem, nachází se s Nairo Quintanou na 3.-4. místě soutěže o puntíkovaný dres nejlepšího vrchaře, jen 10 bodů za Woutem Poelsem.

Smolaři etapy – Guillaume Martin (Cofidis) a Nacer Bouhanni (Arkéa)

I když měl Nacer Bouhanni na letošní Tour skvělou formu, odjíždí ze závodu bez zisku etapového vavřínu a navíc, zřejmě následkem pádu v páteční etapě, na konci druhého týdne. Dnes ho již pár desítek kilometrů po začátku etapy našla televizní kamera na úplném konci pelotonu před sběrným vozem a následně ze závodu odstoupil.

Guillaume Martin poté, co se včera vynikajícím výkonem vyšvihl na druhé místo celkového pořadí, dnes po školácké chybě (řečeno televizními komentátory) v úvodu sjezdu z Port d’Envalira ztratil kontakt se skupinou favoritů, nestihl si dokonce ani zapnout dres, neudržel se v háku za Mattiou Cattaneem a zůstal ve sjezdu sám. Ztratil na skupinu přes pět minut a z průběžných stupňů vítězů spadl na 9. místo.