nabor

Bojovníkem etapy byl oficiálně a zaslouženě vyhlášen Wout van Aert, za smolaře dnes naše redakce vybrala hned dva jezdce.

Bojovník etapy – Wout van Aert (Jumbo-Visma)

Šestadvacetiletý Belgičan se od startu pokoušel dostat do denního úniku, a tak pochopitelně v tom definitivním, 32-členném, nechyběl. Často byl vidět jeho čele, na každé vrchařské prémii spurtoval o vítězství, takže i když to možná není na Tour de France jeho cílem, nachází se s Nairo Quintanou na 3.-4. místě soutěže o puntíkovaný dres nejlepšího vrchaře, jen 10 bodů za Woutem Poelsem.

Smolaři etapy – Guillaume Martin (Cofidis) a Nacer Bouhanni (Arkéa)

I když měl Nacer Bouhanni na letošní Tour skvělou formu, odjíždí ze závodu bez zisku etapového vavřínu a navíc, zřejmě následkem pádu v páteční etapě, na konci druhého týdne. Dnes ho již pár desítek kilometrů po začátku etapy našla televizní kamera na úplném konci pelotonu před sběrným vozem a následně ze závodu odstoupil.

Guillaume Martin poté, co se včera vynikajícím výkonem vyšvihl na druhé místo celkového pořadí, dnes po školácké chybě (řečeno televizními komentátory) v úvodu sjezdu z Port d’Envalira ztratil kontakt se skupinou favoritů, nestihl si dokonce ani zapnout dres, neudržel se v háku za Mattiou Cattaneem a zůstal ve sjezdu sám. Ztratil na skupinu přes pět minut a z průběžných stupňů vítězů spadl na 9. místo.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.