Bojovník a smolaři 15. etapy: Rohan Dennis vs. NTT Pro Cycling

nabor

Bojovníkem se dnes stal poslední přeživší úniku – Rohan Dennis. Smolný den si naopak prožila stáj NTT Pro Cycling.

Bojovník etapy: Rohan Dennis (Ineos)

Andrea Vendrame, Luca Chirico, Manuele Boaro, Mark Padun, Nathan Haas, Daniel Navarro, Thomas De Gendt, Matthew Holmes, Davide Villella, Rohan Dennis, Giovanni Visconti a Edoardo Zardini vytvořili dnešní únik. Velice aktivní byl De Gendt, který se chtěl zbavit ostatních daleko před cílem. Rohan Dennis měl však více sil a svého belgického soka se udržel a následně vyrazil vpřed. Dlouho se přetahoval s týmem Sunweb, který táhl peloton, o každou sekundu a jako první najel pod cílové stoupání Piancavallo. Postupně mu však docházely síly a s týmovou silou Sunwebu se nemohl měřit.

Smolař dne: NTT Pro Cycling

Vše odstartoval Matteo Sobrero. Tento italský závodník skončil nepříjemně na zemi, avšak v závodě pokračuje. Tým NTT si však nadále hlídal čelní pozice. Zde vydrželi až do Piancavalla. Byl to však právě jejich lídr Domenico Pozzovivo, který jako první odpadl. Ital sice dokázal limitovat svou ztrátu, jel si svým tempem, ale jeho konečná ztráta v cíli činila 1 minutu a 54 sekund. Jihoafrická stáj v předchozích etapách často udávala vysoké tempo pelotonu a byla hodně na čele, dnes však patří k poraženým dne. Domenico Pozzovivo však zdaleka není ze hry.

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (2020): Giro d’ItaliaTao Geoghegan Hart wins stage 15 atop Piancavallo, https://www.cyclingnews.com/races/giro-d-italia-2020/stage-15/results/ (18. 10. 2020)