Bojovník a smolaři: 14. etapa Alessandro De Marchi vs. Rafael Valls

nabor

Alessandro De Marchi ukázal i po včerejším dlouhém úniku vůli bojovníka a byl znovu hodně vidět. Za to Rafael Valls neodjel ani deset kilometrů.

Bojovník dne: Alessandro De Marchi (Cannondale)

Ital ve službách italského Cannondalu si připsal na své konto opravdu husarský kousek. Podruhé za sebou totiž připne na svůj dres červenobílé číslo pro největšího bojovníka předchozího dne a napodobí tak Tonyho Martina z Omegy Pharmy – Quick-Step, který si toto ocenění zasloužil v etapách číslo 9 a 10. De Marchi dnes na začátku neprováhal chvilku a stal se součástí sedmnáctičlenné skupiny, z které se hned na začátku cílového stoupání osamostatnil. Člověk až nemohl uvěřit, z jakou lehkostí tento borec šlape potom, co včera najel v úniku 170 kilometrů. Po chvilce ho však lehce předjel Majka a De Marchi se spojil s Rodriguezem. Jejich snahu však pak definitivně utnula skupinka favoritů, která se přes ně také přehnala.

Smolař dne: Rafael Valls (Lampre-Merida)

Sedmadvacetiletý Španěl si asi představoval 14. etapu v lepším světle. Konečnou pro něj znamenala značka 6 kilometrů od startu. Jeho nejlepším umístěním bylo 13. místo v 9. etapě.