Bojovník a smolaři: 13. etapa Alessandro De Marchi vs. Richie Porte

nabor

V 13. etapě si připsal již své třetí letošní vítězství na Tour Vincenzo Nibali. Leopold König dojel na fantastickém třetím místě a vlétl do Top 10 i na úkor Richieho Porta.

Bojovník dne: Alessandro De Marchi (Cannondale)

Osmadvacetiletý Ital si při své druhé účasti na francouzském etapovém závodě připsal výrazný úspěch. Zhruba 20 kilometrů od startu etapy se stal součástí šestičlenné skupiny, v níž byl například Blel Kadri. Postupně se osamostatnil a dojet byl až těsně před polovinou závěrečného stoupání. V úniku najel úctyhodných 170 kilometrů.

Smolař dne: Richie Porte (Team Sky)

Po dnešku už je téměř jisté, že tým Sky bude chtít na tuto Tour co nejrychleji zapomenout. Nejenže na kostkách přišli o Chrise Frooma. Ve 13. etapě se zřejmě také definitivně rozplynuly jejich naděje na stupně vítězů v Paříži. To měl zařídit „Tasmánský čertík“ – náhradní lídr Richie Porte, ale dnes odpadl již zkraje závěrečného stoupání a do cíle dojel se ztrátou 8 minut 48 sekund na Nibaliho. Na stejného muže ztrácí v celkové klasifikaci 11 minut a 11 sekund a z druhého příčky se propadl až na šestnáctou.