Bojovník a smolaři 10. etapy: únik vs. Simone Petilli

nabor

Přehoupli jsme se do druhého týdne závodu, který začal 10. etapou. V té jsme za bojovníky dne vybrali jezdce z úniku. Jako smolaře pak Simone Petilliho (UAE Team Emirates).

Bojovníci etapy – únik dne

Machado a EzquerraZa bojovníky etapy jsme dnes vybrali dvojici borců, kteří se dostali do úniku. Krátce po startu se oddělil oficiální bojovník Jesús Ezquerra (Burgos-BH). Dlouho jel na čele sám, než se k němu přidal Tiago Machado (Katusha-Alpecin). Machado nejprve zkusil odjet spolu s početnou skupinou, poté s jedním ze svých kolegů a nakonec s Richie Portem. Nikdo s ním nevydržel a dojel k Ezquerrovi sám. Ten pak zanechal Machada na čele, ale Portugalec tam vydržel asi o 10 kilometrů déle, než byl také pohlcen.

Smolař etapy – Simone Petilli

Smolařem etapy jsme zvolili jediného odstoupivšího z etapy, Simone Petilliho. Petilli se připletl do pádu s Jelle Wallaysem asi 40 kilometrů před cílem. Zatímco Belgičan nasedl na kolo, Ital zůstal dlouho pozadu a v debatách s týmem zdravotníků. Nakonec odstoupil ze závodu a odcestoval do nemocnice s podezřením na zranění v oblasti kotníku a chodidla.