Bojovník a smolař Vuelty: Miguel Ángel López vs. Rigoberto Urán

nabor

Bojovníkem Vuelty byl vyhlášen Miguel Ángel López. Smolaři jsou jako vždy ti, kteří vlivem pádu či nemoci nemohli dojet do Madridu. Přední pozici mezi nimi zaujímá Rigoberto Urán a vlastně celý jeho tým EF Education First.

Bojovník Vuelty: Miguel Ángel López

Včera jsme mu říkali smolař. Organizátoři však vždy mají možnost osvědčeným nepřátelům Fortuny zachránit závod a pozvat je na pódium coby největší bojovníky. Právě to se poštěstilo potlučenému Kolumbijci, který na téhle Vueltě předvedl více útoků než kdokoli jiný. Ztrácel a získával červený dres. – Třikrát ho měl na den a Andorra mohla přinést čtvrtý nebýt pádu. López se pak zaměřil alespoň na bílou klasifikaci, v té ovšem čaroval Tadej Pogačar. Stejný muž ho připravil o celkovou „medaili“ a kdyby to nebyl on, jistil vše Quintana uprchlickými zisky ze sedmnácté etapy.

„Superman“, jehož hlavně v začátcích kariéry trápila sjezdová nejistota, znamenající těžké pády i propady pořadím (jako například na předloňské Vueltě), letí dál. V únoru mu bude teprve šestadvacet a největší úspěchy má pravděpodobně před sebou.

Smolař Vuelty: Rigoberto Urán

Urán? On jel Vueltu? Některé naděje zhasnou tak brzy, jako by vůbec nebyly zažehnuty. První velký varovný signál pro muže, který si už na jaře během Paris-Nice zlomil klíční kost, přišel ve čtvrté etapě. Růžové barvy EF Education First zkrášlovaly španělské silnice, Urán musel stíhat, nazítří si vybral slabší den při výjezdu na Javalambre. Další odpoledne mu ovšem ukázalo, že i žít má svou vlastní hodnotu. Spolu s parťákem Carthym či Rochem, jenž teprve na Javalambre přišel o červený dres, ho hromadný pád vyřadil z Vuelty. Stejná etapa, jen na jiném místě, nevybíravě zastavila uprchlickou jízdu Tejaye van Garderena. Ani on nevydržel na španělské Grand Tour déle než týden. V osmnácté etapě konečně pomstil předešlé nespravedlnosti Sergio Higuita, sám víc než dobře znalý chuti asfaltu.

Urán již rehabilituje. Dlouhou operaci několika zlomenin oddalovalo poranění plic, ovšem zdá se, že příští rok bude vrchař vstupující do Kristových let zpátky a připravený navázat nejen na úžasnou jízdu Tour de France 2017.