Bojovník a smolař 9. etapy – Jonathan Castroviejo

nabor

Bojovníkem i smolařem je dnes ten samý závodník – Jonathan Castroviejo. Ten i přes výborný výkon nakonec nedosáhl na etapové prvenství.

Bojovník a smolař – Jonathan Castroviejo (Ineos)

Jonathan Castroviejo přijel na Giro jako pomocník pro Gerainta Thomase. Po pádu Thomase ve třetí etapě a jeho následném odstoupení dostal trochu volnější ruku. Výborně si počínal již při výjezdu na Etnu, kde finišoval s favority na celkové pořadí. V následujících etapách se zkoušel dostávat do úniku, ale úspěšný byl až dnes. V úniku patřil k nejaktivnějším a šest kilometrů před cílem nastoupil. Na jeho nástup zareagoval pouze Ruben Guerreiro. Castroviejo tušil, že Protugalec má rychlejší koncovku, a tak se ho pokoušel zbavit vysokým tempem. Jenže Guerreiro byl rovněž velice silný a Castrovieja se dokázal udržet a v závěru ho přesprintoval. Frustrovaný Castroviejo nakonec bral jen druhé místo a z propršené etapy tak vyšel naprázdno. Jeho forma je však velice dobrá a můžeme očekávat jeho aktivitu i v dalších dnech.

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (2020): Giro d’Italia: Ruben Guerreiro wins stage 9 at Roccaraso https://www.cyclingnews.com/races/giro-d-italia-2020/stage-9/results/ (11. 10. 2020)