Bojovník a smolař 9. etapy: Conti vs. Campenaerts

nabor

V časovce je vždy bojovníků mnoho. Některým jezdcům sice stačí prostě dojet v pořádku do cíle, ale mnoho je bojovníků proti chronometru, proti dešti, proti bolesti ve svalech. Za největšího jsme však zvolili dnešního bojovníka za růžový dres.

Valerio Conti (UAE Team Emirates)

Na trať dnešní 35 km dlouhé časovky vyjížděl jako poslední a déšť ho provázel pravděpodobně celou cestu. Možná věděl, že Roglič sice na Campenaertse i na druhém mezičase ztrácí skoro minutu, ale dalo se očekávat, že ve stoupání bude lepší. Sám měl na Rogliče v boji o maglia rosa náskok 5:24. Na prvním mezičase po 14 km ztrácel na Campenaertse minutu, na druhém po 22 km už 2:18. Pokud by se situace vyvíjela tímto způsobem dál, byl jeho růžový trikot v ohrožení. Valerio ale v nekonečném stoupání zabojoval. Nebo měl možná dobře rozvržené síly. Zajel kopce sice o 2 minuty hůře než Roglič, ale postavení v čele celkové klasifikace mu zůstává.

Victor Campenaerts (Lotto Soudal)

Držitel letošního nového rekordu v hodinovce na dráze si dnes vybral smolný den. Jel ze 135. místa v začátku startovního pole, takže zatím nevěděl, jak dobrý čas jede. Startoval ještě za sucha, v horách byl déšť zatím poměrně slabý. Pak mu ale 1,5 km před cílem v prudkém stoupání spadl řetěz. Nejlepším řešením v tu chvíli byla výměna kola za časovkářský speciál. Ten měl ovšem nastavený bestiální převod, mechanik příliš nezabral, Victor nemohl dlouho našlápnout do pedálů a už vůbec rozjet těžký převod do takového kopce. A tak z toho byla ztráta odhadem 20 vteřin. Možná i ztracené vítězství v etapě…?