Bojovník a smolař 8. etapy: Ciccone vs. Viviani a Ackermann

nabor

Nejdramatičtější chvílí dnešní etapy Giro d’Italia byla otázka na 10 kilometrech před cílem: Podaří či nepodaří se dojet podceněný únik trojice Ciccone, Vervaeke, Bidard?? Naším bojovníkem pro dnešek je jeden z nich.

Giulio Ciccone ve vrchařském dresu

Mladý Ital se do modrého dresu Gira oblékl hned při první příležitosti – po druhé etapě z Bologne do Fucecchia. V té získal 21 bodů, ve třetí etapě přidal další a dnes se dostal výborně načasovaným výkonem na 32 bodů. Na Fausta Masnadu a Antonia Pedrera na dalších místech má náskok 14 bodů. Protože si v dnešní poklidné, ale velmi dlouhé etapě nenechal body vzít a dokonce si sám aktivně dostihl Frapportiho těsně před dojetím úniku dne, je naším dnešním bojovníkem.

Smolaři ve spurtu – Pascal Ackermann a Elia Viviani

Přestože oba měli v technickém dojezdu do ostré pravotočivé zatáčky dva rozjížděče, proti Calebu Ewanovi neuspěli. Ještě před zatáčkou se na špici dostali Ackermannovi kolegové Davide Formolo a Michael Schwarzmann, za zatáčkou Vivianiho souputníci Florian Sénéchal a Fabio Sabatini. Ti paradoxně rozjížděli Pascalu Ackermannovi, který si příliš brzy vystoupil z jejich vláčku a naopak nechtěně rozjel spurt pro Caleba Ewana. Navíc se nechal přespurtovat i Eliou Vivianim, který však také na Ewana nestačil. Pódium je sice pěkný výsledek, ale přece jen jsou nejspíš smolaři dne.