nabor

Nejdramatičtější chvílí dnešní etapy Giro d’Italia byla otázka na 10 kilometrech před cílem: Podaří či nepodaří se dojet podceněný únik trojice Ciccone, Vervaeke, Bidard?? Naším bojovníkem pro dnešek je jeden z nich.

Giulio Ciccone ve vrchařském dresu

Mladý Ital se do modrého dresu Gira oblékl hned při první příležitosti – po druhé etapě z Bologne do Fucecchia. V té získal 21 bodů, ve třetí etapě přidal další a dnes se dostal výborně načasovaným výkonem na 32 bodů. Na Fausta Masnadu a Antonia Pedrera na dalších místech má náskok 14 bodů. Protože si v dnešní poklidné, ale velmi dlouhé etapě nenechal body vzít a dokonce si sám aktivně dostihl Frapportiho těsně před dojetím úniku dne, je naším dnešním bojovníkem.

Smolaři ve spurtu – Pascal Ackermann a Elia Viviani

Přestože oba měli v technickém dojezdu do ostré pravotočivé zatáčky dva rozjížděče, proti Calebu Ewanovi neuspěli. Ještě před zatáčkou se na špici dostali Ackermannovi kolegové Davide Formolo a Michael Schwarzmann, za zatáčkou Vivianiho souputníci Florian Sénéchal a Fabio Sabatini. Ti paradoxně rozjížděli Pascalu Ackermannovi, který si příliš brzy vystoupil z jejich vláčku a naopak nechtěně rozjel spurt pro Caleba Ewana. Navíc se nechal přespurtovat i Eliou Vivianim, který však také na Ewana nestačil. Pódium je sice pěkný výsledek, ale přece jen jsou nejspíš smolaři dne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.