Bojovník a smolař 7. etapy: UAE vs. Laurens De Plus

nabor

Dnešní 7. etapa Gira byla velkou taktickou bitvou. V ní se zrodili i bojovníci a smolaři, vybraní naším redakčním kolektivem.

Unavení bojovníci – UAE Team Emirates

Tom Bohli, Simone Consonni, Marco Marcato, Diego Ulissi a Jan Polanc zůstali posledními domestiky momentálně celkově vedoucího Valeria Contiho a absolvovali dnes vyčerpávající závod o udržení jeho růžového dresu. Po odvolání Juana Molana a odstoupení Fernanda Gavirii museli pokrývat celý den všechny významné nástupy a ostražitě hlídat odstup nadějného úniku v tomto redukovaném počtu. Protože ale nepřijeli do Itálie s ambicemi na celkové umístění, každý den v růžovém jim stojí za to. Dnes se museli vydat ze všech sil, a proto jsou pro nás bojovníky dne.

Nemocný smolař – Laurens De Plus

Čtyřiadvacetiletý Belgičan, oslabený nemocí, dnes zřejmě neustál frenetický začátek etapy. Pár desítek kilometrů se trápil na chvostu pelotonu, aby nakonec nasedl do týmového auta. Tým Jumbo-Visma tak přišel o výborného vrchaře, který měl být k ruce Primoži Rogličovi především v horách. Laurens De Plus, který letos zajel druhou nejlepší úvodní časovku Tirrena-Adriatica, tak svoje druhé účinkování na Giru nedokončí. Při své první účasti, v roce 2017 ještě v dresu Quick-Step-Floors, skončil celkově na 24. místě.