Bojovník a smolař 6. etapy Vuelty: Gorka Izagirre vs. Michael Woods

nabor

Bojovníkem dne jsme vyhlásili bratra vítěze etapy – Gorku Izagirra. Za smolaře jsme dnes určili druhého na pásce – Michaela Woodse.

Bojovník etapy – Gorka Izagirre

Gorka Izagirre si naskočil do početného denního úniku. Ten dostal solidní náskok a s ním i šanci bojovat o etapové prvenství. Izagirre se toho pokusil využít v mokrém sjezdu před cílovým stoupáním na Aramón Formigal, kdy se vzdálil ostatním. Osamoceně také vyjel většinu cílového stoupání, ale necelých šest kilometrů před cílem byl pohlcen. Zanedlouho však nastoupil jeho bratr Ion, který nakonec etapové prvenství získal.

Smolař etapy – Michael Woods

Pro Michaela Woodse nezačala španělská Grand Tour zrovna optimálně. Přijel i s ambicemi na celkové pořadí, ovšem po pádu hned v první etapě skončil hluboko v poli poražených. Dnes se však stal součástí denního úniku. Cílové stoupání na Formigal mu velice sedělo, a tak patřil k hlavním favoritům dne. Podílel se na stíhání Gorky Izagirra, kterého se nakonec podařilo dojet. Na nástup jeho bratra Iona však Kanaďan nenašel odpověď, a tak si dnes musel vystačit s druhým místem.

Obrázek – (c) Agencia EFE