Bojovník a smolař 4. etapy – Willie Smit vs. Jasper Philipsen


Dnes na Vueltě byla na programu spurterská 4. etapa a i z ní jsme vybrali dva jezdce do našeho seriálu Bojovník a smolaři.

Bojovník dne – Willie Smit (Burgos-BH)

Willie Smit se dnes dostal do denního úniku. Společně s dalšími třemi závodníky, ale měli velmi složitou pozici. Už v polovině etapy byl jejich náskok minimální a peloton musel povolit, aby čtveřici nedojel. Když se pak náskok pod minutu dostal podruhé, rozhodl se Smit zaútočit sám. Do jeho stíhání se pustil Harry Tanfield, ale nebyl úspěšný a Willie Smit chvíli pokračoval před mladým Britem osamoceně, než je oba pohltil peloton.

Smolař dne – Jasper Philipsen (UAE Team Emirates)

Volba na smolaře dne padla na Jaspera Philipsena. Mladý Belgičan sice skončil v etapě na parádním druhé místě, ale dlouho to vypadalo i na umístění na nejvyšším stupínku. Philipsen chytře využil několika úzkých zatáček v posledním kilometru a na cílové rovince se objevil na první pozici. Přesně to plánoval a vyrazil, vsadil na dlouhý spurt. Bohužel pro něj se na jeho zadní kolo přilepil Sam Bennett, kterému pak už jen stačilo vykouknout ze závěsu a na pásce Philipsena přespurtovat.

Zdroj obrázku:
Cyclinweekley (2020): Sam Bennett makes it back-to-back wins for Ireland on stage four of the Vuelta a España 2020 (23. 10. 2020)