Bojovník a smolař 19. etapy – Josef Černý vs. Mauro Vegni

nabor

Bojovníkem 19. etapy Giro d’Italia není nikdo jiný než Josef Černý. Za smolaře jsme pak označili ředitele závodu Maura Vegniho, který musel na začátku dne řešit protesty závodníků.

Bojovník etapy: Josef Černý (CCC)

Český závodník se v dosavadním průběhu závodu prezentoval výborně. V obou časovkách dojel v první desítce, což byl velice dobrý výsledek. Dnes se mu podařilo dostat do úniku, který nakonec dostal od pelotonu volnou ruku. Proti českému závodníkovi však závodilo hned 13 dalších členů úniku. Na spurt se rozhodně nedalo spoléhat, a tak Černý vyrazil již 22 kilometrů před cílem osamoceně. Bylo to ještě daleko a českému závodníkovi pochopitelně docházely síly. Přece jenom jednalo se již o 19. etapu závodu. Přesto se český závodník nevzdával a dokázal držet vysoké tempo. Zcela po zásluze si tak dojel pro etapové vítězství. Gratulujeme.

Smolař etapy: Mauro Vegni

Poněkud netradičně jsme za smolaře označili samotného ředitele závodu Maura Vegniho. Ten musel v posledních dnech řešit především problémy spojené s covidem-19. Za původní trasu etapy dnes od závodníků rozhodně neobdržel pochvalu. Právě naopak – jezdci sesedli z kol a dožadovali se zkrácení etapy. Organizátoři jim vyhověli, nejspíš jim asi nic jiného nezbývalo. Z původních 258 kilometrů se jich tak objelo jen 124. Vegni se již nechal slyšet, že někdo za tyto protesty ponese zodpovědnost. Kdo, kdy a jak? To se pravděpodobně dozvíme v následujících dnech.

Zdroj obrázku:
Cyclinweekley (2020): Josef Černý solos away from breakaway to Giro d’Italia 2020 stage 19 victory (23. 10. 2020), https://www.cyclingweekly.com/news/racing/giro-ditalia/josef-cerny-solos-away-from-breakaway-to-giro-ditalia-2020-stage-19-victory-473550