Bojovník a smolař 4. etapy: Nibali vs. Pinot

nabor

S výběrem dvou protipólných postav dnes nenastal takový problém, jako v minulých dnech. Pinot nabral kvůli technickým problémům další minuty, Nibali naopak určoval tempo na kostkách.

Bojovník etapy: Vincenzo Nibali (Astana)

Vincenzo Nibali na kostkách určoval tempo závodu
Vincenzo Nibali na kostkách určoval tempo závodu

Perrig Quémeneur z Europcaru vydržel v úniku nejdéle, ani to ale nemělo hodnotu Nibaliho výkonu ve chvílích po jeho dojetí. Stejný pohled na věc měli také pořadatelé, a tak zítra obhájce loňského celkového triumfu uvidíme s číslem největšího bojovníka dnešní etapy. Žralok z Messiny, jak bývá tento italský třicátník přezdíván, nezapomenul na svoje perfektní působení z kostek, které nám předvedl v minulém ročníku TdF. Několik závodníků odsoudil k odpadnutí z elitní skupiny vysokým tempem a byl také členem Štybarovy skupiny, která vznikla po posledním pavé úseku. Ke smazání jakékoliv části jeho ztráty na největší favority toto úsilí však nakonec stejně nevedlo.

Smolař etapy: Thibaut Pinot (FDJ)

Thibaut Pinot si vybral den blbec
Thibaut Pinot si vybral den blbec

Zhruba 22 kilometrů před cílem začal ztrácet kontakt s čelem závodu a byl přinucen k výměně kola, které nefungovalo podle jeho představ. A ani náhradní stroj neplnil službu na výbornou, takže Pinotovo rozhořčení rostlo. V jednu chvíli kolo dokonce jen vedl a rozhořčeně s ním bouchal o zem. Dva jeho kolegové s ním zůstali a pomohli mu dorazit alespoň druhou početnou skupinu, v níž byl i jeho krajan Pierre Rolland, ale i další zvučná jména jako Ryder Hesjedal, Samuel Sanchez, Tyler Farrar, či Jan Bárta. Jeho odstup na nejvyšší příčky však zase vzrostl o další 3 minuty a 23 vteřin.