Bojovník a smolař 4. etapy: Krists Neilands vs. Tiesj Benoot

nabor

V dnešní etapě Tour de France byl bojovníkem zvolen Krists Neilands z týmu Israel Start-Up Nation. Naším smolařem dne se stal Tiesj Benoot ze Sunwebu.

Bojovník dne – Krists Neilands (Israel Start-Up Nation)

Bojovníkem etapy byl dnes zvolen Krists Neilands. Lotyš si naskočil do úniku, skvěle využíval týmového kolegu Nilse Politta, který několikrát nastupoval během etapy a ostatní museli stahovat. Neilands našetřené síly využil k útoku na etapové prvenství. Povedlo se mu odpárat všechny soupeře z úniku, ale bohužel pro něj měl peloton situaci pod kontrolou a Lotyš byl dojet na začátku cílového stoupání.

Smolař dne – Tiesj Benoot (Sunweb)

Smolařem dne jsme v redakci vybrali Tiesje Benoota. Belgičan se také dostal do úniku, kde byl rozhodně nejznámějším jezdcem. Jenže Benoot v jednom ze sjezdů neodhadl svoji rychlost a ve zdánlivě neškodné zatáčce vyletěl, vrazil do svodidel a přeletěl je. Naštěstí se poměrně brzy vrátil na kolo a v závodě pokračoval.

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (2020): Tour de France: Roglic claims first summit finale on stage 4, https://www.cyclingnews.com/races/tour-de-france-2020/stage-4/results/ (1. 9. 2020)