Bojovník a smolař 3. etapy: Sho Hatsuyama vs. Tao Geoghegan Hart

nabor

Třetí etapa Giro d´Italia přinesla hned několik zajímavých příběhů. Vybrali jsme pro vás ty dva nejzajímavější z kategorií bojovník a smolař.

Sho Hatsuyama (Nippo-Vini Fantini)

Italsko-japonský tým Nippo-Vini Fantini přijel na Giro s jasným plánem dostávat se do úniků a pokusit se o etapové vítězství. Třetí etapa sice profilem úniku příliš nepřála, ale 30letý Japonec Sho Hatsuyama to přesto zkusil. Na jeho útok ale nikdo nezareagoval a Hatsuyama musel, ke svému velkému překvapení, jet úplně sám. Šance na úspěch byla mizivá, ale Hatsuyama to nevzdal a v sólo úniku strávil téměř 150 kilometrů. Po zásluze tak získal od naší redakce ocenění Bojovník dne.

Tao Geoghegan Hart (Team Ineos)

Smolařem dne se stal Tao Geoghegan Hart a vlastně celý jeho tým Ineos. Britové sem původně měl přijet s Eganem Bernalem, pro kterého bylo Giro hlavním cílem sezony. Kolumbijec si ale pár dní před startem zlomil klíční kost a z Gira vypadl. Pozici lídra (společně s Pavlem Sivakovem) tedy přebral Geoghegan Hart. Úvodní časovku zajel na skvělém 7. místě, ale ve 3. etapě ho potkala smůla. 5 kilometrů před cílem se zapomněl v zadní části pelotonu a přimotal se do hromadného pádu. Přes veškerou snahu jeho kolegů nakonec ztratil téměř minutu a půl a hned na úvod závodu nabral na ostatní favority pořádnou ztrátu. Mladý britský talent se tak nechtěně stal naším smolařem dne.

Čestné zmínky: Elia Viviani (Deceuninck-QuickStep), Matteo Moschetti (Trek-Segafredo), Richard Carapaz (Movistar Team)