Bojovník a smolař 20. etapy: Tadej Pogačar vs. Primož Roglič

nabor

Bojovníkem etapy není nikdo jiný než Tadej Pogačar. Ten si dnešním výkonem dojel pro žlutý dres. Oproti tomu smolařem je Primož Roglič, který dnes Tour de France prohrál.

Tadej Pogačar

Za bojovníka etapy musíme označit Tadeje Pogačara. Mnozí jej již odepisovali, jeho ztráta na Primože Rogliče měla být až příliš velká. Vždyť 57 sekund na výborného časovkáře a vrchaře jako je Roglič je příliš. Jenže výborným časovkářem i vrchařem je i Pogačar. To ukazoval již od prvních metrů, když začal ihned získávat sekundu za sekundou na svou stranu. Nezpomaloval a na začátku cílového stoupání La Planche des Belles Filles již zaostával v celkovém pořadí jen o 20 sekund. Tento náskok během následujících šesti kilometrů hravě zlikvidoval a zítra stane na nejvyšším stupínku pro vítěze Tour de France

Primož Roglič

Doposud si na Tour počínal suverénně. Ani jedno zaváhání. Ve čtvrté etapě získal vítězství, v deváté pak žlutý trikot. Ten hájil až do dnešního dne. Zdánlivě pohodlných 57 sekund na Pogačara začalo rychle mizet. Roglič nejel pomalu. Vždyť stanovil pátý nejrychlejší čas dne. Jenže Pogačar byl dnes o třídu jinde než všichni ostatní. Rogliče porazil o takřka dvě minuty a ten tak o žlutý trikot v poslední možný moment přišel.