Bojovník a smolař 19. etapy: Søren Kragh Andersen vs. Pavel Sivakov


Bojovníkem 19. etapy jsme zvolili vítěze Sørena Kragh Andersena (Team Sunweb). Smolařem naopak Pavla Sivakova (Ineos Grenadiers), který znovu skončil na zemi.

Søren Kragh Andersen (Team Sunweb)

Dánský talent již na letošní Tour slavil jedno etapové prvenství. Ve 14. etapě zvítězil po odvážném nástupu v závěru etapy a podobným stylem zvítězil i dnes. Se svým kolegou Nickiasem Ardntem se dostali do rozhodujícího úniku 30 kilometrů před cílem. Ve skupině byli ale Sagan a Bennett a dvojice Sunwebu tušila, že ve sprintu nemají příliš šanci. Po několika nesynchronizovaných útocích ze strany Van Avermaeta a Trentina z CCC to zkusil Kragh Andersen. Jeho nástup 15 kilometrů před cílem měl potřebnou razanci a navíc byl skvěle načasován. Zezadu ho stíhali jezdci Deceunincku a CCC, ale Dán si jel neohroženě vstříc vítězství. Údajně mu nefungovala vysílačka a nevěděl, jaký má náskok. To mu možná paradoxně pomohlo a i ve chvíli, kdy měl více než minutu k dobru, nepřestával zrychlovat. Do cíle nakonec dojel se komfortním náskokem 53 vteřin a oprávněně získává titul bojovníka dne.

Pavel Sivakov (Ineos Grenadiers)

Ruský debutant zatím na Tour prožívá jednu smůlu za druhou. Do Francie přijel ve skvělé formě a mluvilo se o něm jako o záloze pro Egana Bernala. Hned v první etapě se ale dvakrát ocitl na asfaltu a od té doby se potýká s následky. Většinu etap si na kole doslova protrpěl, ale v posledních dnech vypadal mnohem lépe. V 16. etapě dokonce dojel čtvrtý. Dnes měl poslední šanci na úspěch, ale nepovedlo se mu dostat se do celodenního úniku. Nakonec tedy zůstal v pelotonu, kde ho potkal další pád. Nic vážnějšího se mu tentokrát naštěstí nestalo. Nicméně s počtem pádů které ho na letošním závodě potkaly, zůstává horkým favoritem na smolaře celé Tour.