Bojovník a smolař 19. etapy: Rolland vs. Thomas

nabor

Snad nejtěžší výběr protikladů nastal po devatenácté etapě. S bojovníkem pomohli pořadatelé, kteří zvolili Pierre Rolanda. Najít mezi jezdci největšího smolaře už zůstalo na nás. A rozhodli jsme se pro Thomase, který dnes prožil šílený den a ztratil 22 minut.

Bojovník dne: Pierre Rolland

Pierre Rolland se těší z ''ceny útěchy'' za největší nasazení
Pierre Rolland se těší z “ceny útěchy“ za největší nasazení

32 kilometrů před cílem jej poznamenal pád. I jeho příčinou se záhy na čele dočkal společnosti Vincenza Nibaliho. V cílovém stoupání mu brzo došlo, a tak přišel o šanci vyhrát. Přesto dokázal s vypětím všech sil udržet krok s Froomovou grupou, která mu až v posledních metrech o 9 vteřin ujela. Včera druhý, dnes znovu dlouho na čele = výkon hodný titulu bojovníka dne.

Smolař dne: Geraint Thomas

O šanci dotáhnout senzační výsledek dnes přišel Geraint Thomas
O šanci dotáhnout senzační výsledek dnes přišel Geraint Thomas

Žádného z jezdců nepotkal vyloženě smolný okamžik. Mluvit se dá o defektu Bardeta ve sjezdu, který způsobil ztrátu veškerého náskoku na hlavní favority před posledním kopcem. Za smolaře jsme přesto označili Gerainta Thomase. Po úžasných výkonech na něj přišel pekelně nepovedený den, ztráta 22 minut na vítěze a také devíti příček v celkovém pořadí. Momentálně Thomas uzavírá nejlepší patnáctku.